Integracja daje moc!

Centrum Doskonalenia Kadr Ewa Perlińska realizuje projekt pt. „Integracja daje moc!”, nr FELD.07.05-IP.01-0050/24

 

Informacje o projekcie:

Tytuł projektu: „Integracja daje moc!”

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Priorytet 7. Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem

Działanie FELD.07.05 Integracja i społeczeństwo obywatelskie

 

W ramach przedmiotowego projektu przewidziano następujące zadania:

  1. Diagnoza sytuacji problemowej i opracowanie Indywidualnych Ścieżek Reintegracji – 40 osób (4 godziny osoba) – udział w projekcie rozpocznie się od spotkania z psychologiem oraz doradcą zawodowym, którzy ocenią sytuację problemową Uczestnika/czki w sferze osobistej, społecznej i zawodowej, wskażą determinanty ryzyka wykluczenia, mocne i słabe strony Uczestnika/czki.
  2. Treningi kompetencji społecznych – 4 grupy po 36 godzin – każdy Uczestnik/czka weźmie udział w grupowych treningach kompetencji społecznych realizowanych z naciskiem na rozbudzenie aktywności i samodzielności.
  3. Szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe – 12 osób (80 godzin/grupa) – szkolenie będzie prowadzić do uzupełnienia kompetencji cyfrowych i zakończy się uzyskaniem certyfikatu.
  4. Indywidualne poradnictwo psychologiczne – 32 osoby (6 godzin/osoba) –psycholog pomoże przełamać lęki, nauczy radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje. Łagodząc zdiagnozowane deficyty intrapsychiczne, Uczestnicy/czki dzięki wsparciu będą dążyć do lepszego poznania i zrozumienia siebie i efektywniejszego wykorzystania potencjału, zwiększając samoświadomość i samoakceptację.
  5. Indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie – 32 osoby (5 godzin/osoba) – Poradnictwo wyposaży UP w wiedzę rodzajów ryzyka socjalnego i możliwych form pomocy oraz zwiększy świadomość Uczestników/czek nt. praw obywatelskich, czy spoczywających na nich obowiązkach.
  6. Indywidualne poradnictwo zawodowe – 40 osób (6 godzin/osoba) – w celu lepszego radzenia sobie z problemami zawodowymi Uczestnicy/czki wezmą udział w spotkaniu z doradcą zawodowym, który udzieli pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia oraz planowaniu rozwoju kariery zawodowej.
  7. Szkolenia zawodowe – 40 osób (średnio 100 godzin/osoba) – by zwiększyć szansę na uzyskanie i utrzymanie zatrudnienia dla wszystkich Uczestników/czek zaplanowano szkolenia zawodowe służące nabyciu kwalifikacji lub kompetencji zawodowych w ramach otwartego pakietu szkoleń.
  8. Staże – 30 osób (w wymiarze 3 miesięcy/osoba) – dla Uczestników z największymi deficytami w zakresie doświadczenia zawodowego zaplanowano udział w stażach zawodowych, podczas których wykorzystają posiadane kompetencje i kwalifikacje zawodowe w rzeczywistym środowisku pracy, nabędą praktyczne umiejętności do wykonywania pracy i ostatecznie przełamią bierne postawy.
  9. Indywidualne pośrednictwo pracy – 40 osób (6 godzin/osoba) – pośrednictwo umożliwi sprawne wejście na rynek pracy.

Grupa docelowa to 40 [24K/16M] osób dorosłych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, pozostających bez pracy: 20 [12K/8M] bezrobotnych i 20 [12K/8M] biernych zawodowo, zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie łódzkim na terenie powiatu skierniewickiego lub miasta Skierniewice, w tym minimum 5 [3K/2M] osób z niepełnosprawnościami.

Celem głównym projektu jest zwiększenie do 28.02.2026 r. zdolności do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 40 [24K/16M] osób dorosłych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, pozostających bez pracy: 20 [12K/8M] bezrobotnych i 20 [12K/8M] biernych zawodowo, zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie łódzkim na terenie powiatu skierniewickiego lub miasta Skierniewice, w tym minimum 5 [3K/2M] osób z niepełnosprawnościami, poprzez realizację zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia: indywidualna ścieżka reintegracji, treningi kompetencji społ., szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe, indywidualne poradnictwo: psychologiczne, prawne i obywatelskie, zawodowe, szkolenia zawodowe, staże, pośrednictwo pracy.

 

Wskaźniki produktu:

  1. Liczba osób niezatrudnionych objętych wsparciem w programie – 40 [24K, 16M]
  2. Liczba osób długotrwale bezrobotnych objętych wsparciem w programie – 3[2K, 1M]
  3. Liczba osób w wieku 18-29 lat objętych wsparciem w programie – 10 [6K, 4M]
  4. Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie – 5 [3K, 2M]

Wskaźniki rezultatu:

  1. Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 32 [19K, 13M]
  2. Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – 12 [7K, 5M]
  3. Liczba osób poszukujących pracy po opuszczeniu programu – 10 [6K, 4M]
  4. Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu – 32 [19K, 13M]

 

 

Wartość projektu: 834 791,88 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 709 573,10 PLN

Okres realizacji: 01.02.2025 r. – 28.02.2026 r.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

 

Biuro Projektu:

 

#FunduszeEuropejskie

#FunduszeUE

 

Proszę o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi zasad równościowych:

– Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/prawo-i-dokumenty/wytyczne/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027/

– Prawa człowieka w Unii Europejskiej i Karta Praw Podstawowych UE

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/prawa-czlowieka-w-unii-europejskiej

– Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych

https://www.gov.pl/web/rodzina/konwencja-o-prawach-osob-niepelnosprawnych

– Ustawa o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc-plus/ustawa-o-dostepnosci/

 

Zapraszamy do kontaktu:

Telefon: 531 798 183

e:mail: m.ciechacka@projektyefs.com.pl