Przepis na pracę
31 grudnia 2024
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE – INFORMACJA O PROJEKCIE „ PRZEPIS NA PRACĘ”
W najbliższym czasie planujemy rozpocząć rekrutację do nowego projektu pn. „Przepis na pracę” FEDS.07.09-IP.02-043/24. Projekt będzie realizowany przez Centrum Doskonalenia Kadr Ewa Perlińska, na terenie województwa dolnośląskiego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu na naszej stronie internetowej. Tam też znajdą się niezbędne dokumenty rekrutacyjne. Zapraszamy do udziału w projekcie!
Zobacz szczegóły„Przepis na pracę” FEDS.07.09-IP.02-0043/24
Centrum Doskonalenia Kadr Ewa Perlińska zaprasza do udziału w projekcie pn. ”Przepis na pracę” FEDS.07.09-IP.02-0043/24, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze Europejskiej na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku, Działania 7.9 Aktywizacja osób na rynku pracy
Informacja o projekcie:
Tytuł: „Przepis na pracę”
Priorytet 7: Fundusze Europejskiej na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku
Działanie 7.9: Aktywizacja osób na rynku pracy
CELEM GŁÓWNYM – jest poprawa dostępu do zatrudnienia i zwiększenie możliwości zawodowych 400 Uczestników [w tym 240 kobiet i 160 mężczyzn]. Uczestnicy to osoby dorosłe od 18 roku życia, zamieszkujące w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie dolnośląskim, z czego minimum 70 %, tj. 280 uczestników [168 kobiet i 112 mężczyzn] na terenie miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze i/ lub obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją. Uczestnicy to osoby pracujące, zatrudnione na umowach krótkoterminowych, umowach cywilno – prawnych, ubodzy pracujący lub osoby odchodzące z rolnictwa, w tym minimum 40 Uczestników [24 kobiety i 16 mężczyzn] z niepełnosprawnościami i minimum 160 Uczestników [96 kobiet i 64 mężczyzn] zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego obszary gmin wykluczonych komunikacyjnie i/lub posiadających niskie kwalifikacje.
Uczestnicy zostaną objęci kompleksowym wsparciem aktywizacyjnym, obejmującym cztery kluczowe obszary działań: indywidualne doradztwo zawodowe (wraz z przygotowaniem i aktualizacją Indywidualnego Planu Działania – IPD), szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe, szkolenia zawodowe oraz indywidualne pośrednictwo pracy.
Uczestnik/czka tj. 400 osób zostaną objęci kompleksowym wsparciem aktywizacyjnym, obejmującym cztery kluczowe obszary działań, które pomogą uczestnikom rozwijać kwalifikacje, zwiększać szanse na rynku pracy i poprawiać swoją sytuację zawodową, dostosowując działania do ich indywidualnych potrzeb, obejmujących:
- Indywidualne doradztwo zawodowe: każdy uczestnik odbędzie 6 godzin indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym (3 dni po 2 godziny), wsparcie obejmuje diagnozę potrzeb, analizę mocnych i słabych stron oraz opracowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania (IPD). Celem jest zaplanowanie ścieżki rozwoju zawodowego dostosowanej do sytuacji i kwalifikacji uczestnika.
- Szkolenia cyfrowe: dla uczestników z deficytami w kompetencjach cyfrowych przewidziano szkolenia obejmujące 80 godzin (16 godzin na moduł), realizowane w grupach tematycznych (np. podstawy obsługi komputera, bezpieczeństwo w sieci, tworzenie treści cyfrowych), Harmonogram elastyczny: zajęcia popołudniowe lub weekendowe, każdy uczestnik kończy szkolenie egzaminem i może uzyskać certyfikat ECCC.
- Szkolenia zawodowe: Szkolenia zawodowe dostosowane do potrzeb rynku pracy, obejmujące średnio 110 godzin na osobę. Celem jest uzyskanie kwalifikacji lub podniesienie kompetencji potwierdzonych certyfikatem, zajęcia prowadzone w formie warsztatów i praktycznych ćwiczeń w dogodnych lokalizacjach. Przewidziano:
- 298,38 zł/szkolenie – dla osób pracujących
- 11,93 zł/godzinę – dla osób pracujących, które utraciły zatrudnienie
- Indywidualne pośrednictwo pracy: każdy uczestnik odbędzie 6 godzin indywidualnych spotkań z pośrednikiem pracy (3 dni po 2 godziny), pośrednik pomoże w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotuje uczestnika do rozmowy kwalifikacyjnej oraz przedstawi minimum 3 oferty pracy dostosowane do kwalifikacji i oczekiwań.
Dodatkowo dla uczestnika oferujemy:
- Zwrot kosztów dojazdu
- Zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/osobą zależną
- Materiały szkoleniowe
- Stypendia szkoleniowe
- Catering
Grupa docelowa to 400 osób [240 kobiet/160 mężczyzn] osób od 18 roku życia zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie dolnośląskim, z czego minimum 70% tj. 280 [168 kobiet/112 mężczyzn] na terenie miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze i/lub obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją, będących osobami pracującymi: zatrudnionymi na umowach krótkoterminowych, umowach cywilno – prawnych, ubogimi pracującymi lub osobami odchodzącymi z rolnictwa, w tym minimum 40 [24 kobiet/16 mężczyzn] osób z niepełnosprawnościami i minimum 160 [96 kobiet/64 mężczyzn] osób zamieszkujących w rozumieniu Kodeks Cywilny obszary gmin wykluczonych komunikacyjnie i/lub posiadających niskie kwalifikacje.
Zasady równościowe
Nasz projekt realizujemy z poszanowaniem zasad równościowych: zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym osób z niepełnosprawnościami.
W projekcie zachowujemy standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 dotyczące takich obszarów jak: szkolenia, informacja i promocja, transport, cyfryzacja i architektura.
Celem standardów jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami na równi z osobami pełnosprawnymi dostępu do projektu w ramach funduszy unijnych.
W ramach działań z zakresu równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności projektu dla osób z niepełnosprawnościami:
- do komunikacji z Państwem wykorzystujemy różne kanały komunikacyjne, takie jak telefon, e-mail, media społecznościowe, osobiste spotkanie;
- w naszej ankiecie pytamy Państwa o specjalne potrzeby. W Projekcie założyliśmy możliwość wprowadzenia racjonalnych usprawnień, które umożliwią Państwu udział w naszym projekcie oraz zapewnią komfort uczestnictwa.;
- naszą stronę projektową oraz dokumentację do pobrania stworzyliśmy z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami;
- w procesie rekrutacji premiujemy udział osób z niepełnosprawnościami;
- stosujemy język prosty i zrozumiały;
- biuro projektu oraz lokalizacje w których realizujemy projekt są pozbawione barier architektonicznych; przed biurem projektu znajduje się oznakowane miejsce parkingowe dla ON, budynek jest wyposażony w podjazd na wózek inwalidzki, szerokość drzwi wejściowych dostosowana dla osób poruszających się na wózku, toaleta przystosowana dla ON.
W ramach działań z zakresu równości szans kobiet i mężczyzn:
- stosujemy język wrażliwy na płeć;
- działania i treści przekazywane Państwu w ramach projektu są wolne od ograniczeń wynikających ze stereotypów płci;
- premiujemy udział kobiet w projekcie;
- zwracamy koszty opieki nad dzieckiem lub osobą zależną potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
- harmonogram zajęć tworzymy tak, by umożliwiał Państwu godzenie obowiązków związanych z uczestnictwem w projekcie z obowiązkami rodzinnymi, zawodowymi czy rehabilitacyjnymi.
- stosujemy równościowe zarządzanie projektem
Zapoznaj się z dokumentami dotyczącymi zasad równościowych
- Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027
- Prawa człowieka w Unii Europejskiej i Karta Praw Podstawowych UE
- Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych
- Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
„Uczestnicy/czki projektu mają możliwość skorzystania z usług dostępowych takich jak: tłumacz języka migowego, asystent osoby z niepełnosprawnością, materiały szkoleniowe w formie dostępnej (np. elektronicznej z możliwością powiększenia druku lub odwrócenia kontrastu).”
„Biuro projektu/miejsca rekrutacji dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami tj. szerokość drzwi – 90 cm, możliwość pokonania schodów (winda, itp.), dostępność tłumaczenia na język migowy, możliwość korzystania z pętli indukcyjnej, itp.”
„Uczestnicy/czki projektu mają możliwość zgłoszenia do Instytucji Pośredniczącej (Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu) (podejrzeń o niezgodność projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. oraz Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r.”
Wskaźniki produktu:
- Liczba osób pracujący, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, objętych wsparciem w programie
400 [240K/160M] - Liczba osób w wieku 18 -29 lat objętych wsparciem w programie
80 [48K/32M] - Liczba osób w wieku 55 lat i więcej objętych wsparciem w programie
80 [48K/32M] - Liczba osób zamieszkujących na terenie miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze i/lub obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją, objętych wsparciem w programie
280 [168K/112M] - Liczba osób zamieszkujących w rozumieniu KC na terenie gmin wykluczonych komunikacyjnie i/lub osób o niskich kwalifikacjach, objętych wsparciem w programie
160 [96K/64M]
Wskaźniki rezultatu:
- Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu 320 [192K/128M]
Inne wspólne wskaźniki produktu:
- Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie 40 [24K/16]
Projekt współfinasowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027
Całkowity koszt projektu: 3 999 125,92 PLN
Całkowita kwota dofinansowania: 3 599 213,32 PLN
Dofinansowanie Projektu z UE: 2 799 388,14 PLN
Wkład własny 399 912,60 PLN
Biuro projektu adres:
59-220 Legnica ul. Złotego Florena 2, I piętro pok. 102
W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu:
Natalia Soboń
Kierownik projektu
Tel. 733-850-249
e-mail: n.sobon@projektyefs.com.pl
Jakub Domagalski
e-mail: j.domagalski@projektyefs.com.pl
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie.
Dokumenty do pobrania:
- Regulamin rekrutacji
- Formularz aplikacyjny
- Załącznik nr 2 - OŚWIADCZENIE ODNOŚNIE KWALIFIKACJI
- Załącznik nr 3 - Umowa uczestnictwa w projekcie
- Załącznik nr 4 - Oświadczenie deklaracja udziału w projekcie
- Załącznik nr 5 - Oświadczenie O NIEUCZESTNICZENIU w innym projektu
- Załącznik nr 6 - Oświadczenie dot. aktualności danych
- Załącznik nr 7 - Klauzula informacyjna -oświadczenie dotyczace przetwarzania danych
- Załącznik nr 8 -Wykaz obszarów wykluczonych komunikacyjnie
- Załącznik nr 9 - Wykaz miast średnich tracących funkcje społeczno -gospodarcze i obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją
- Regulam. zwrotu kosztów dojazdu-07.09
- Zał nr 1-Wniosek o zwrot kosztów dojazdu
- Zał nr 2-Zaświadczenie od przewoźn.o cenie biletu
- Zał nr 3-Oświadczenie o dojeżdżaniu sam.pryw.
- Zał nr 4-Oświadczenie o użyczeniu pojazdu
- Zał nr 5-Oświadczenie osoby dowożącej
- Zał nr 6-Metodologia wyliczeń zwrotu
- Regulamin_zwrotu_kosztów_opieki
- załącznik nr 1 wniosek o zwrotu_kosztów_opieki nad dzieckiem
- załącznik nr 2 wniosek o zwrot kosztów opieki nad os. zależna
- załącznik nr 3 oświadczenie osoby sprawującej op.nad os.zależną